Lielā ģilde
Lielā ģilde ir viena no senākajām un skaistākajām Rīgas koncertzālēm, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mājvieta, iecienīta apskates vieta galvaspilsētas viesiem un, protams, nemainīgs klasiskās mūzikas koncertu apmeklētāju tikšanās punkts.
Lielās ģildes telpas piemērotas visdažādāko kultūras pasākumu rīkošanai (koncertiem, izrādēm, filmu demonstrēšanai), korporatīvajiem pasākumiem, konferencēm un semināriem.
Lielajā ģildē pavisam ir četras zāles: Lielā zāle, Minsteres zāle, Baltā zāle un Kamīnzāle. Zināmākā no tām ir Lielā zāle.
Lielā zāle
669 sēdvietas – 340 zālē un 329 balkonā
Zāles platība – 320 m2
Skatuves izmērs – 224 m2 (platums 18 m, dziļums 12 m)
[Sagatavots pēc: http://lnso.lv/liela-gilde/]
Mazā ģilde
Mazajā ģildē šobrīd darbojas vairāki mūzikas, dejas, teātra un mākslas kolektīvi. Te regulāri notiek dažādi kultūras pasākumi.
Vasarās tā ir atvērta ekskursantiem.
[Sagatavots pēc: http://www.mazagilde.lv/index.php?id=2]
Divdesmit amatnieku apvienojas, lai kopīgi spētu iziet pasaulē
Brīvo amatnieku ģildes „Nothmen” sākums bija pāris domubiedru īstenotās idejas, kas ir izaugušas par vairāk nekā 20 amatnieku kopu, kas saražo ap 100 izstrādājumu gadā. Tās dibinātājs ir Jēkabs Dimiters. Pirmais ģildes nosaukums bija „John Neeman Tools”, bet 2017. gadā tā izaugusi par „Northmen” (biedrība ar šādu nosaukumu reģistrēta 2016. gada 9. decembrī). Tā ir brīvprātīga un atvērta biedrība. Nosaukums „Northmen” ir tāpēc, ka meistaru darbi sakņojas ziemeļvīru – vikingu, kuršu – skarbi izsmalcinātās estētikas tradīcijā, bet arī daudzu tautu amatniecības pieredzes mantojumā. Ģildē biedri darbojas savstarpējā, mērķtiecīgā saziņā, un tai ir kopēji mērķi, kritēriji un vērtības.
Jaunās paaudzes amatnieku apvienības mērķis ir dzīvot decentralizētā kvalitatīvā un dabiskā vidē – laukos – un tur radīt unikālas lietas. Ģildē meistari darbojas katrs savā darbnīcā. Kodols ir 4–5 biedri, kas tiekas reizi mēnesī. Biedru attiecības regulē iekšējas vienošanās. Tur nav darba devēju un ņēmēju, priekšnieku un strādnieku; visi strādā cits cita labā. Visi zina, cik izstrādājums maksā, un katrs zina, cik viņš par to saņems. Galvenais – jāseko darbu kvalitātei.
Amatnieki izmanto interneta iespējas un lietas gatavo konkrētam pasūtītājam. Ģilde eksportē ne tikai cirvjus, koka traukus, nažus un jostas, bet arī zināšanas. Piemēram, uzraksta kāds cilvēks no ASV, ka vēlas uzbūvēt skaistu koka māju, viņam ir mežs, tikai nav meistaru. Ģildē ir šādi meistari.
„Šobrīd netālu no Līgatnes veidojam vietu, kas būs „Northmen” ģildes reprezentatīvs centrs. Ir daudz ļaužu, kas mūs vēlas satikt un apciemot, lido arī ar helikopteriem. Paša amatnieka mājas ir patvērums atpūtai, apcerei, no pasaules apslēptai dzīvei. Topošajā ģildes centrā varēsim organizēt arī kursus. Cilvēki no visas pasaules grib apgūt dažādus amatus un par kursiem ir gatavi arī maksāt. Pie reizes varēsim iepazīstināt viesus ar Latvijas kultūru, veidot sadarbību un pieredzes apmaiņu ar dažādiem cilvēkiem,” spriež ģildes dibinātājs Jēkabs Dimiters.
[Sagatavots pēc: http://www.la.lv/top-northmen-gilde]